Biografie Sławnych Ludzi

Webb odkrył, że część pieniędzy za sprzedaż broni Iranowi rząd USA, lokuje w działania nikaraguańskiej opozycyjnej partyzantki Contras. Nie ukrywa przy tym swojej fascynacji dokonaniami byłego zawodnika Chicago Bulls. « Bogaty ojciec, Biedny ojciec » czyli czego bogaci uczą swoje dzieci na temat pieniędzy i o czym nie wiedzą biedni i średnia klasa od kilku lat utrzymuje się na szczycie światowych bestsellerów biznesu. Pewnego ranka zaniepokojeni rodzice znaleźli mnie w deszczu pod latarnią. O tym, że rzeczywistość jest bardzo odmienna od teorii, dowiadujesz się dopiero wtedy, gdy nie możesz znaleźć pracy, płacisz nadmierne podatki, nie możesz podołać spłacie kredytów itd. Szukasz lektury o duchowości lub motywacji. Seria Państwowego Instytutu Wydawniczego. Jednak trener jest nieugięty i ma swoją miarę sukcesu. Wprowadzając ruchomą taśmę produkcyjną oraz ograniczając produkcję do jednego modelu i koloru czarnego mógł znacznie obniżyć cenę samochodu, co zrewolucjonizowało amerykański rynek motoryzacyjny. Ten ciągle z nim wygrywał, ale Michael się nie poddawał. Wzorując się na wybitnych postaciach jesteśmy w stanie układać własną drogę do wielkich osiągnięć. Census Bureau, amerykańskim biurze statystycznym. Kiedy miałem 17, może 18 lat mój brat dał mi na urodziny książkę, którą odłożyłem na półkę po przeczytaniu pierwszego rozdziału.

Are You save the marriage system The Right Way? These 5 Tips Will Help You Answer

Tantis pl

Poronienie, ale w gruncie rzeczy ani nie stara się nikogo okłamać – ani nie koloryzuje, ani nie próbuje szokować. Trudno jednak mówić o karierze w przypadku papieża. 🍿Najlepsza muzyka filmowa – jej rola w filmie i lista top 10 najlepszych soundtracków w historii kina. Informujemy, iż niniejsza witryna korzysta z plików cookies. Ta książka rzuca na kolana. Ich życie, poglądy i postępowanie wywołują skrajne emocje, a to bywa najważniejsze w budzeniu zainteresowania. Albert Einstein i Werner von Braun oblali w szkole matematykę. Biografia Huberta Wagnera231269 KAT. Poza tym w oryginale był wspomniany Orwell i 1984 – w polskim wydaniu tego smaczku rzecz jasna nie było.

How To Find The Right save the marriage system For Your Specific Product

Książka na półkach

Godna podziwu jest szczerość Roberta Kiyosakiego, który wyjaśnia, że ​​dzieci ani w szkole, ani na uczelniach nie otrzymują tak potrzebnej w życiu wiedzy o naturze pieniądza. Autor: Billy save the marriage system GallagherTłumaczenie: Mariusz Gądek. Edukacja Edisona skończyła się na etapie szkoły podstawowej – nauczyciele twierdzili, że nie odrabia prac domowych i zadaje za dużo pytań. Z zapałem grywaliśmy którąś z symfonii Schumanna w układzie na cztery ręce albo jeden czy dwa kwartety Beethovena, później raczyliśmy się doskonałymi czekoladkami, które zawsze miewał na podorędziu, a wreszcie jako radosne finale Capllonch grał mi coś z ludowej muzyki hiszpańskiej. Właścicielem księgarni TaniaKsiazka. Przebadano kiedyś grupę 16 supersportowców, czyli osób, które miały na swoim koncie po kilkanaście medali, i okazało się, że wszyscy mieli w dzieciństwie przynajmniej jedno traumatyczne zdarzenie, typu rozwód rodziców czy śmierć kogoś bliskiego. Człowiek Roku 1991 według magazynu Times, którego jest współwłaścicielem. To opowieść o kobiecie, której misją było służenie innym, laureatce Pokojowej Nagrody Nobla i świętej Kościoła katolickiego. Южно Казахстанского Педагогического Университета, II том, Шымкент 2017, 8 12.

25 Questions You Need To Ask About save the marriage system

Biografie Sławnych Ludzi PIW 23 tytuły stan DB

Tak udało jej się zatrzymać skrawki świata, którego już nie ma. Skupiała się na nich uwaga Muzeum Historii Polski. Mistrzowie czyli 101 inspirujących historii ludzi sukcesu to książka powstała z dzieki @sukcespl i 101 autorów. Na chwiejnym szczycie władzy. Rakowski, albo dlaczego w PRL nie było Skandynawii na miarę naszych możliwości. W końcu udało mu się dostać na wydział w innym mieście, ale i tak go nie skończył. „tylko » w dziedzinie literatury. Bernsteina sprawia, że Mentalność Mamby to wspaniała, wizualna podróż śladami jednego z najlepszych koszykarzy w historii NBA, ale i jednego z najwybitniejszych sportowców świata. Królowa Blanka Pernoud2. Janina Bąk « Statystycznie rzecz biorąc 2. Chodź, Bernadette – powiedziała mama, wyciągając dłoń. Design by realizacja: NetArch AtomStore. Reguła jest taka, że najpierw wybitna postać budowała solidny fundament swojego przyszłego sukcesu, a dopiero później pozostali mają możliwość podziwiać ich wybitne osiągnięcia w sporcie, inwestowaniu czy w biznesie. Żeglarz na koniu76763 Jack London. Odszedłem z zawodu po 20 latach ciężkiej pracy. Wydaje mi się, że wiele historii przytoczonych w tej biografii doskonale wpisuje się w kampanię GestiFute. 101 Historii ludzi sukcesu większość z nas ich zna, a niekoniecznie jesteśmy świadomi, że ich życie było przeplatane rozmaitymi trudnościami, a mimo to,  »wybili się ». Johnson próbował przebić szklany sufit przez wiele lat, zanim odniósł sukces. Kot wzrusza, nudny kolega wzrusza. Szukasz lektury o duchowości lub motywacji. 233 Albert Chmielowski Michalski, K. Po trudnych przeżyciach podczas II wojny światowej przeniosła się do Londynu, aby kształcić się w szkole baletowej. Był również utylitarystą i pozytywistą. Franciszek du Plessis i Zuzanna z La Porte’ów to rodzice kardynała.

How To Make Money From The save the marriage system Phenomenon

Kontakt

Warto jednak wskazać, że film jest oparty na prawdziwych wydarzeniach, które doprowadziły nawet do morderstw prawdziwych ludzi. Zaprenumerowanie elektronicznych i bezpłatnych newsletterów należących do BookMaster. I tak dalej, i tak dalej. Dobra,wątpiła w to, że kiedykolwiek uda jej się powiedzieć coś takiego komuśw twarz, ale Boże, myślała o tym. Treści zawarte na Piękno Umysłu służą wyłącznie celom informacyjnym i edukacyjnym. Pieśń Szeherezady − dZ9LGNc. Nasha poznajemy jako studenta uniwersytetu w Princeton outsidera skupionego wyłącznie na pracy naukowej. Podanie przez Państwa danych jest dobrowolne, ale jest konieczne w celu skorzystania z opcji kontaktu na stronie internetowej Państwowego Instytutu Wydawniczego. W 2001 roku wydała swoją debiutancką płytę i sprzedała. Pierwsza biografia » Dan Morain czy „Coco Chanel. Nie jestem pewna, czy Arno Geiger jest jak podaje nota wydawcy „jednym z najwybitniejszych współczesnych pisarzy austriackich », czy jego powieś. Mogłoby się to wszystko wydawać szalenie proste, banalne, ale Laing skutecznie przekonuje czytelnika, że to właśnie najzwyklejsze oczywistości mogą jeszcze utrzymać ludzi przy resztkach człowieczeństwa. O wiele optymistyczniejszy koniec ma mająca miejsce w na pozór radosnych i kolorowych „Wielkich oczach » Tima Burtona 2015, opowieść oparta na historii malarki Margaret Keane, która w latach sześćdziesiątych XX wieku zachwyciła świat intrygującymi portretami kobiet i dzieci o tajemniczych, wielkich oczach. Tutaj możesz być każdym, ale przede wszystkim sobą. Czytając tą książkę miałem wrażenie, że ta historia jest bardzo szekspirowska. Elon Musk to tytan pracy. Nieznany błąd nie można wyświetlić strony. Jeśli książka Phila Knighta może być inspiracją dla przyszłych biznesmenów, to biografię Leonardo da Vinci powinni przeczytać wszyscy zainteresowani humanistyką i innymi, kreatywnymi sferami życia. Bardzo, ale to bardzo ciekawa historia twórcy Nike. Krótkomówiąc absolutnym przeciwieństwem gwiazdy, człowiekiem w pełnymtego słowa znaczeniu, a także jednym z pierwszych wielkich pisarzy języka francuskiego. Stan Lee: Człowiek Marvel to nie tylko historia życia kultowego wizjonera, ale także analiza jego najważniejszych dzieł oraz wartości komiksów i istnienia superbohaterów dla kultury XX i XXI wieku. Wrażliwa, ale pewna siebie. To on wcielił się w „Taksówrza », trafił do niewoli w „Łowcy jeleni » i przedstawił życie boksera Jake’a La Motty’ego w „Wściekłym Byku ». Posterunek północnoamerykański Rozdział V. Ernest Hemingwayautor Carlos BakerBiografie Sławnych LudziPaństwowy Instytut Wydawniczy 1988str.

The Ultimate Secret Of save the marriage system

Rafał Malczewski „Auto na tle zimowego pejzażu »

Tworząc komputer osobisty, czyli komputer dla każdego, Steve stał się jednym z najbardziej wpływowych wynalazców współczesnej historii. Edukacja Edisona skończyła się na etapie szkoły podstawowej – nauczyciele twierdzili, że nie odrabia prac domowych i zadaje za dużo pytań. Bardzo inspirująca pozycja pełna pozytywnej energii. I był to dla Apple najlepszy wybór, jakiego mogli dokonać. Materiałem do takiej biografii reportażowej były gromadzone przez autorkę relacje świadków oraz – zwykle niepublikowane – dokumenty. Listy z obozu czy rysunki tworzone przez autorkę w trakcie pisania. Pamiętaj sukces zostawia ślady, z których możesz skorzystać. I stanowi żelazną podstawę biblioteczek inteligentów starszej daty.

Filmowe wnętrza i domy

Nim na rynku ukazała się pierwsza książka autora zdołał on sprawdził się w roli: pracownika kopalni, nauczyciela, tłumacza, redaktora, doradcy finansowego, a nawet wielokrotnie uczestniczyć w sesji Zgromadzenia Ogólnego Organizacji Narodów Zjednoczonych. Marząc o pracy w mediach, zatrudniła się w stacji w Bostonie, gdzie usłyszała, że nie nadaje się do telewizji. Copyright © Ozonee 2022. Bogacijego zdaniem zawsze poszukują osób zorientowanych na realizację celów, ale zarazemoptymistycznych, entuzjastycznych, które mają pozytywne nastawienie mentalne. W tym czasie interesował sięprozą rosyjską Dostojewski, Tołstoj, Turgieniew, a zwłaszczatwórczością Tołstoja oraz malarstwem i rzeźbą. Autorka chroni swą tożsamość i wizerunek. „Grochów » Andrzeja Stasiuka. Dlaczego rząd tybetański na uchodźstwie nigdy nie został uznany przez rządy innych krajów. Kobiety w służbie III Rzeszy. Zachęcają do podejmowania nowych finansowych wyzwań. Płakała jak nigdy w życiu. 156 Szenic Stanisław Książę wódz Józef Poniatowski I. Nade wszystko cenił sobie, jak sam zawsze powtarzał, inteligentną wymianę myśli. W Somalii istnieje krwawy rytuał okaleczania młodych dziewczynek, który nie tylko pozbawia je kobiecości, ale również często kończy się śmiercią. Do 1927 roku sprzedał ponad 15 milionów Fordów T. Filmy dokumentalne/ludzie. Mickiewicza, Napisał wiele wierszy i piosenek m. Stan Lee: Człowiek Marvel to nie tylko historia życia kultowego wizjonera, ale także analiza jego najważniejszych dzieł oraz wartości komiksów i istnienia superbohaterów dla kultury XX i XXI wieku. Natomiast pełna lista biografii i autobiografii, znajdujących się w naszym serwisie, jst dostępna w katalogu znajdującym się pod tym linkiem. Instytut prowadzi działalność naukowo badawczą, ekspercką, propaguje naukę i wiedzę o polityce energetycznej. Nigdy nie doświadczyłem gorszego – zupełnie jakby ktoś wiercił mi nożem dziurę w brzuchu. Z kolei wieloletni asystent Rakowskiego, Marcin Borowicz, zaangażował się wprawdzie do pracy w rządzie, a potem w KC, ale tylko na śmieciówce – doradza, ale nie bierze etatu, bo nie chce stracić źródła prawdziwego dochodu. Niektórzy biografie sławnych ludzi czytają w celu zgłębienia wiedzy o postaci, którą darzą szczególnym szacunkiem za wybitne osiągnięcia, inni zaś najlepsze biografie studiują, aby zaczerpnąć inspiracji lub znaleźć odpowiedzi na wątpliwości, z którymi zmagają się we własnym życiu. 9 Burchacka Irena Ojciec Pio. Opowieść porusza najdelikatniejsze kwestie, w tym m. „There is a difference between happiness and wisdom: he that thinks himself the happiest man is really so; but he that thinks himself the wisest is generally the greatest fool » – Istnieje różnica między szczęściem a mądrością: ten, kto uważa się za najszczęśliwszego człowieka, naprawdę takim jest; ale ten, kto uważa się za najmądrzejszego, jest na ogół największym głupcem. Oto najlepsze biografie i wspaniałe historie ludzi sukcesu.

PORTRET REMBRANDTA

Po ocenie tych 3 parametrów wyraźnie widać, czy dany sportowiec ma szansę na spektakularne osiągnięcia i jest „trenowalny », czy jednak, mimo wielkiej woli walki, nigdy nie będzie w stanie przekroczyć pewnego pułapu. Jesteście niesamowici. W wieku 9 lat dziewczynka zaczęła być molestowana seksualnie przez kuzyna i wuja. You are free to opt out any time or opt in for other cookies to get a better experience. Wszyst­ko o Lemie » – napi­sa­nie przez nie­go bio­gra­fii twór­cy „Bajek robo­tów » wyda­wa­ło się być jak naj­bar­dziej logicz­nym posu­nię­ciem. W cenie zawarty jest MwSt VAT, doliczamy koszta przesyłki. Mówi się, że byli jak dwie połówki jabłka. Chaplin to filmowy portret jednego z najważniejszych reżyserów w historii kina, Charliego Chaplina, mistrza komedii i twórcy niezapomnianej postaci Charliego Trampa. Posiada Pani/Pan prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo do przenoszenia danych, prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania. Kiedy miałem 17, może 18 lat mój brat dał mi na urodziny książkę, którą odłożyłem na półkę po przeczytaniu pierwszego rozdziału. 00 ZŁOdbiór osobisty 0 ZŁPŁATNOŚĆ ZA POBRANIEMPocztex 22. Dziś Starbucks to przynosząca gigantyczne zyski globalna korporacja. Ignacy Łukasiewicz żył i pracował na Podkarpaciu, czyli na południowo–wschodnich terenach Rzeczypospolitej Polskiej – mówi prof. Łukasiewicz przyszedł na świat 8 marca 1822 roku. Jednak tylko z pozoru wszystko jest w porządku – nad bohatrem krąży pewien cień – schizofrenia.

Kuba Wojewódzki Nieautoryzowana autobiografia

Warto również zwrócić uwagę na biografię legendarnego piosenkarza Krzysztofa Krawczyka. To mały minus, który z pewnością nie przeszkodzi w odbiorze barwnej biografii jednego z najważniejszych malarzy XX wieku. Na podstawie lektury « Dzienników » Dąbrowska jawi się jako osoba narcystyczna, samolubna i skłonna do megalomanii, a niektórzy widzą w niej nawet zdeklarowaną antysemitkę. Pokazuje jak upór, determinacja i wola walki pozwalają osiągnąć sukces, nawet gdy wokół nie ma ku temu sprzyjających warunków. Scenariusz został oparty na autentycznym zdarzeniu – zniknięciu w 1998 roku małżeństwa Toma i Eileen Lonerganów, nurkujących w pobliżu Wielkiej Rafy Koralowej u wybrzeży Australii. Na koniec mamy dla was kolej­ne­go pisa­rza – tym razem pol­skie­go. Moja prawda – prawdopodobnie najlepsza, najbardziej męska autobiografia w historii sportu. Dlatego książki o sukcesie innych mogą być dobrą pomocą w osiągnięciu naszego celu i zachętą do dalszego działania. Wielka historia widziana przez dziurkę od klucza Pełna intryg i namiętności opowieść Warwary – sprytnej, bezwzględnej, która szybko pnie po szczeblach dworskiej kariery. Jednym z największych wydarzeń wydawniczych roku 2021 było opublikowanie obszernej biografii architekta spraw zagranicznych Józefa Becka Wydawnictwo Literackie. Magda Jaros stanęła przed wyjątkowo trudnym zadaniem, bo Franciszek Pieczka od zawsze starannie chronił swoją prywatność. Podziwiany przez miliony. „Poniedziałkowe dzieci », Patti Smith. King wysłał powieść do wydawnictwa Doubleday i zupełnie o tym zapomniał. Potem mama złościła się na mnie, gdy wracała z pracy ». Ten jeden z najbogatszych ludzi świata postanowił napisać książkę „Nie bój się błądzić. Oo Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę dla Elżbiety i Henryka w 47 rocz. Bo ciągle żyje w naszej pamięci. Polecane serie książek. Zaprzyjaźnij się z algorytmem i zwiększ swoją widoczność☺️ Ja tak działam od dłuższego czasu. W dniu 24 maja członkowie Dyskusyjnego Klubu Książki „Niedosyt » dyskutowali o powieści pt. Niektóre z filmów nakręconych nad Wisłą zyskały uznanie w Hollywood a polscy aktorzy stawali się gwiazdami festiwali filmowych. Znam powody, dla których podejmuje wiele swoich decyzji, znam jego sposób myślenia. Ale historię Leonardo da Vinci wysłuchałam z wielkim zainteresowaniem. Był współtwórcą Deklaracji Niepodległości, walczył z niewolnictwem. Książka godna polecenia. Potem przeczytałam podtytuł „Sceny z życia choroby, śmierci, żał. Autor na podstawie historii z życia Jobsa stworzył.

Z prl u do polski osiemdziesiątka pana janka

Mark Zuckerberg pragnie wam pomóc udostępnić zdjęcia bobasów. Mówi nie tylko o tym, jak świat widział gwiazdora, ale też i jak muzyk postrzegał samego siebie. Znajdziesz wśród nich historie Marilyn Monroe, Freddiego Mercury’ego oraz Steve’a Jobsa, a także wielu innych osób, których życiorys był wart zekranizowania. Po lekturze inaczej spojrzycie na buty tej firmy. Najsłynniejsze i najpiękniejsze sprzęty marki powstawały z kolei we krwi, pocie czoła i łzach. Amerykańska komiczka, aktorka, pisarka, reżyserka oraz producentka. Z jednej strony był profesjonalistą, świetnym terapeutą, organizatorem i liderem, z drugiej natomiast egocentrykiem i narcyzem. Steve Jobs sam zachęcał autora do konfrontowania różnych opinii na jego temat i przedstawiania ich bez pudrowania prawdy. « Sukces polega na przechodzeniu od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu ». Ponieważ moje zachowanie przypominało to, co robią niektórzy przedsiębiorcy: „skakanie » od jednej książki biznesowej do drugiej, wyłapywanie w każdej z nich nowych idei – i w efekcie ciągłe zmiany pomysłów na prowadzenie firmy. Aż się odechciewa marnować czas na głupoty. Automatyczne logowanie. Joanna Kos Krauze, reżyserka i scenarzystka, która wraz z mężem Krzysztofem Krauze jest autorką dwóch filmów biograficznych, « Nikifora » i « Papuszy », również przyznała, że filmowe biografie nie są łatwym gatunkiem. Prawdziwe oblicza bezdomności », po opowieść o codziennej walce z samym sobą i o wychodzeniu z uzależnienia – „Uzależniony. 65 Meersch Maxence Mała święta Teresa I. Marta Chłodnicka coywriter, socialmedia menager,bloger. Otwarcie pisze o poszukiwaniu swojej seksualności, o ślubie z długoletnim partnerem Davidem Furnishem oraz o tym, jak został ojcem.

Swiatksiazki pl

Nie pożałujesz ani minuty spędzonej z tą książką. Ostatnim prawdziwym królem boksu. Widoczne było to szczególnie, gdy w roku 1166 król Henryk nakazał baronom z Poitou i Akwitanii złożyć przysięgę wierności Henrykowi Młodszemu jako nominalnemu diukowi Akwitanii. Nikt tego nie oczekuje. W 1661r został wpisany w poczet. Dzięki swojej determinacji osiągnął jednak wszystko, czego pragnął. Wykorzystano fragmenty filmów i spektakli teatralnych z udziałem Kaliny Jędrusik m. Ten niemiecki biznesmen położył podwaliny pod współczesny rynek drogerii i stał się jego hegemonem. 1928 stworzył język programowania BASIC. Rodzinę pozostawił w trudnym położeniu. „zatrudnianiem na stałe młodych ludzi – właściwie dzieci –. Pracując z niepełnosprawnymi dziećmi prowadziła obserwacje i badania naukowe, aby opracować nowatorski system pedagogiczny, który zmienił tradycyjne podejście do wychowania i nauczania. Ten bezdyskusyjnie najszybszy człowiek w historii podbił serca ludzi na całym świecie nie tylko swym niezwykłym talentem i zapierającymi dech w piersiach wynikami, ale i żywiołową osobowością. A zaczęłam interesować się tym tematem bardzo wcześnie, dzięki telewizyjnym programom Stanisława Janickiego „W starym kinie ». Utwory Kiyosakiego można posłuchać za darmo tutaj. Nic się na to nie poradzi. Zaloguj się z Facebookiem. Ale Włodzimierz Tetmajer też chętnie sam podejmował. Paradyża w opoczyńskim. Sam Musk przyrzekł, że zrobi wszystko, by nie dopuścić do publikacji tej książki.

Prezydent Aleksander Kwaśniewski w rozmowie z Aleksandrem Kaczorowskim Aleksander Kaczorowski, Aleksander Kwaśniewski

W tym o przysługujących Ci uprawnieniach, znajdziesz tutaj. Autor: Agatha ChristieTłumaczenie: Teresa Lechowska, Magdalena Konikowska. Administratorem danych osobowych jest Jawo sp. 395 Mrówczyński Jerzy Polscy kandydaci do chwały ołtarzy I. Autor: Richard WilliamsTłumaczenie: Bartosz Sałbut. Członek Rady Dyrektorów Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności, członek Rady Fundacji Kronenberga, współzałożyciel Business Centre Club, a obecnie Przewodniczący Rady Organizatorów BCC. 0 wraz z odnośnikiem do jej postanowień. Najbardziej znana projektantka świata i właścicielka znakomitego domu mody jawi się nam jako bardzo kreatywna i utalentowana kobieta, która zawsze wiedziała, czego chce.

Jaśminowy tron Tasha Suri

Autor: Grasdorff Gilles. Każdy z nich ma, zdaniem Roberta Kiyosaki, własne wartości i pewien sposób myślenia, które determinują jego finansową pomyślność w przyszłości. „Dymy nad Birkenau » to książka historyczna, która powie nam o wiele więcej niż szkolny podręcznik. Nie byłagwiazdą rocka. Biografie artystów plastyków. Paweł i Franciszek Buchalikowie byli zwykłymi chłopcami z niewielkiej wioski Gotartowice, będącej dziś dzielnicą Rybnika. Były szef CNN Walter Isaacson opowiada o pasjonującym życiu Da Vinciego. BESTSELLER W USA „Wzorowa biografia prezydenta. Za książkę „Historia siedmiu zabójstw » został wyróżniony prestiżową nagrodą Bookera i stał się pierwszym w historii jamajskim pisarzem, który ją zdobył. Zyskał tym samym śmiertelnego wroga i jeszcze większą fortunę, bo w chwili wejścia Snapchata na giełdę jego udziały osiągnęły wartość ponad sześciu miliardów. OBWODOWA KOMISJA WYBORCZA NR 1 Z SIEDZIBĄ W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM.